در حال نمایش 5 نتیجه

بست کرپی

بست کرپی یوبولت

بست کرپی یوبولت ممکن است ساده به نظر برسند. به هر حال، آنها فقط یک قطعه فولادی خمیده هستند، درست است؟ اجازه ندهید سادگی آنها شما را فریب دهد، U-bolt ها می توانند تفاوت بین ساختارهای جامد و بلایای موجود در محل باشند.

نادیده گرفتن این محدودیت های مهم آسان است، اما ما اینجا هستیم تا نکات ضروری را ارائه کنیم.

برای راهنمایی بست کرپی یوبولت حقایق ساده پیرامون این تفاوت سازهای جمع و جور در ادامه مطلب بخوانید.

بست کرپی یوبولت

بست کرپی یوبولت چیست؟

بست کرپی یوبولت به شکل حرف “u” خم شده است. این یک پیچ منحنی است که در هر انتهای آن رزوه هایی وجود دارد. از آنجایی که پیچ منحنی است، به خوبی در اطراف لوله ها یا لوله ها قرار می گیرد. این بدان معناست که U-bolt ها می توانند لوله ها یا لوله ها را به تکیه گاه محکم کنند و به عنوان یک مهار عمل کنند.

چه زمانی از بست کرپی یوبولت استفاده می کنیم

بست های کرپی یوبولت یک جک از همه حرفه ها در ساخت و ساز هستند. آنها می توانند طیف گسترده ای از کاربردها را داشته باشند، اما در مورد راه حل های لوله کشی می توانند نجات دهنده باشند. در اینجا روش های رایج استفاده از آنها در لوله کشی آورده شده است:

به عنوان یک مهار و راهنما

پیچ و مهره های U می توانند به عنوان مهار کننده لوله یا لوله کار کنند. این بدان معناست که آنها از حرکت، ضربه زدن به سایر سازه ها و فرسودگی لوله ها جلوگیری می کنند.

با این حال، مهار لوله ها چیزی بیشتر از سنجاق کردن آنهاست. در برخی موارد، به سادگی پایین نگه داشتن لوله ها می تواند منجر به خوردگی در نقطه ای شود که فشار بیشترین تمرکز را دارد. هنگامی که به عنوان راهنما استفاده می شود، بست کرپی یوبولت حرکت را بدون فشار دادن ارتعاشات به یک نقطه متمرکز کنترل می کند. این بدان معنی است که لوله ها می توانند به صورت محوری یا از طریق مهار لوله حرکت کنند، اما به بالا و پایین پرش نمی کنند.

مطالب مرتبط: راهنمای کامل مهارهای لوله را دانلود کنید تا یاد بگیرید چگونه می توانید عمر سیستم های لوله کشی خود را افزایش دهید.

بست کرپی یوبولت

برای حمل و نقل

بست کرپی یوبولت می‌توانند روشی مفید برای نگه داشتن لوله‌ها در حین حمل و نقل باشند. به جای اینکه لوله ها بالا و پایین بپرند و بشکنند، U-bolt می تواند لوله ها را مهار کند و در عین حال یک بافر بین لوله ها و سایر فلزات اضافه کند.

برای بالا بردن لوله ها

در نهایت، یکی از کاربردهای عمده بست کرپی یوبولت برای آویزان کردن لوله ها است. گرانش می تواند برای لوله کشی سخت باشد و تنظیم اشتباه می تواند منجر به خوردگی و سقوط اجسام شود. با محکم کردن بست کرپی یوبولت بر روی سازه، تیر یا سقف، می توانید ارتعاشات را محدود کرده و لوله های مرتفع را ایمن کنید.

آرایش یو بولت

بست های کرپی یوبولت را می توان از انواع مواد تشکیل داد. اما آنها معمولاً از فلز بادوام ساخته می شوند که خورنده نیستند. در اینجا برخی از مواد رایج در قلب پیچ و مهره های U آورده شده است:

  • فولاد کربنی ساده
  • فولاد ضد زنگ 304
  • فولاد ضد زنگ 316

در بالای این عناصر اصلی اصلی، سازندگان می توانند پوشش های محافظ اضافه کنند. این پوشش ها حتی بیشتر در برابر خوردگی محافظت می کنند. در اینجا برخی از پوشش های رایج برای U-بولت ها آورده شده است:

آبکاری روی 

آبکاری روی جایی است که روی با استفاده از یک لایه الکتریسیته اضافه می شود. معمولاً یک لایه نازک تر است که برای کاربردهای داخلی بهتر عمل می کند.

گالوانیزه گرم

گالوانیزه گرم روی اضافه می کند، اما پوشش عمیق تری دارد. سازندگان پیچ را در روی مذاب غوطه ور می کنند تا یک پیوند ایجاد کند، که باعث می شود پوشش به ویژه برای محیط های خورنده مانند مناطق با رطوبت زیاد یا نمک در هوا مناسب باشد.

پوشش فلوروپلیمر (زایلان، تفلون یا PTFE). 

پوشش فلوئوروپلیمری مخلوطی از عناصر مقاوم در برابر خوردگی است. این پوشش می تواند در دماهای بسیار گرم و سرد بدون ترک خوردگی مقاومت کند.

پوشش ترموپلاستیک

اولین مزیت افزودن پوشش ترموپلاستیک به U-بولت ها، بافر اضافه شده بین فلزات است. تماس فلز با فلز می تواند منجر به خوردگی گالوانیکی و شکستگی ساختارها شود. یک پوشش ترموپلاستیک یک لایه خنثی محافظ بین لوله و مهار اضافه می کند.

این پوشش همچنین دارای ضریب اصطکاک پایینی است، به این معنی که به لوله‌ها اجازه می‌دهد از طریق U-bolt سر بخورند، در حالی که لوله را در همان زمان نگه می‌دارند. این امر خطر شکستگی لوله ها، مهارها یا سازه های پشتیبانی را کاهش می دهد.

بست کرپی

اندازه گیری بست کرپی یوبولت

اگرچه اندازه ممکن است متفاوت باشد، پیچ‌های U معمولاً با اندازه لوله‌هایی که قرار است محکم شوند مطابقت دارند. پیچ و مهره ها می توانند از یک چهارم اینچ تا یک اینچ کامل در اندازه میله کار کنند. و آنها می توانند لوله کشی به عرض 30 اینچ را نگه دارند. در اینجا نگاهی به نحوه تطبیق اندازه U-bolt با لوله‌کشی می‌اندازیم.

نحوه نصب بست کرپی یوبولت

البته مانند هر مهاری، بست کرپی یوبولت فقط به اندازه نصب آن خوب است. در اینجا نحوه نصب صحیح U-bolt آورده شده است :

  1. هر دو مهره را از هر طرف بست کرپی یوبولت بردارید
  2. بست کرپی یوبولت را در اطراف لوله ای که وصل می کنید قرار دهید و انتهای پیچ را از سوراخ های تیر یا ساختار خود عبور دهید.
  3. مهره ها را روی هر انتهای بیرونی پیچ بچرخانید.
  4. مهره هایی را که به تیر تکیه گاه نزدیک ترند، با دست ببندید.
  5. مهره های بیرونی هر انتهایبست کرپی یوبولت را ببندید و از یک ابزار برقی یا آچار برای سفت کردن مهره ها استفاده کنید.

اگر از U-bolt به عنوان راهنما استفاده می‌کنید، قبل از سفت کردن مهره‌ها، حتماً فاصله را متناسب با مشخصات آن اندازه بگیرید.