نمایش 1–24 از 91 نتیجه

اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک یا فیتینگ چیست؟

اتصالات پنوماتیک یا فیتینگ شامل هر نوع فرآیند یا ماشینی مکانیزه یا خودکار است که در آن حرکت توسط گاز تحت فشار یا هوای فشرده هدایت می شود. مرجع متقابل آشکار در اینجا سیستم های هیدرولیک است، که در آنها حرکت توسط مایعاتی که تحت نیروهای فشرده سازی مشابه در یک سیستم آب بندی قرار دارند هدایت می شود.

“پنوماتیک” به طور خاص به انتقال نیرو از طریق حرکت کنترل شده گازهای تحت فشار (از جمله هوا) اشاره می کند. در هر سیستم با نیروی پنوماتیک، گازهای تحت فشاری که مکانیزم های مورد نیاز را به حرکت در می آورند، معمولاً از طریق شبکه ای از لوله های سفت و سخت، شیلنگ های مقاوم، یا طول لوله های انعطاف پذیر به جایی که مورد نیاز است، تحویل داده می شوند.

اکثریت قریب به اتفاق این مجراها به یکدیگر – و همچنین به دستگاه های مختلف در حال تغذیه – توسط طیف گسترده ای از اتصالات پنوماتیک، کوپلینگ ها، شیرها و آداپتورها متصل می شوند. به عنوان یک توصیف کلی، اتصالات پنوماتیکی می تواند هر نوع اتصال دهنده ای باشد که برای اتصال اجزا یا دستگاه ها در یک سیستم هوای خشک مهر و موم شده و تحت فشار طراحی شده است.

این سیستم ها و اتصالات امروزه به طور گسترده در همه صنایع و کاربردها، از ساخت و ساز، مونتاژ و راه اندازی خط تولید گرفته تا طیف عظیمی از ماشین آلات صنعتی، ابزارهای دستی و تجهیزات میز کار استفاده می شود. در بسیاری از محیط‌های محل کار، نیرویی که یک سیستم پنوماتیک ارائه می‌کند اغلب می‌تواند چندمنظوره‌تر، قابل اعتمادتر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و ایمن‌تر از یک راه‌اندازی معادل با موتورهای الکتریکی و محرک‌های مختلف باشد.

اتصالات پنوماتیک

انواع مختلف اتصالات پنوماتیک چیست؟

مجموعه گسترده ای از این اتصالات را برای فروش آنلاین خواهید یافت که انواع مختلف عملکردها و انواع اتصال را پوشش می دهد. برخی از نمونه های رایج عبارتند از:

اتصالات زانویی پنوماتیک

این اتصالات با یک اتصال زاویه دار، معمولاً 90 درجه (زاویه راست) مشخص می شوند. اتصالات زانویی پنوماتیک برای اتصال یک یا چند شیلنگ استفاده می شود و می تواند به کاربر اجازه دهد تا به راحتی اتصالات را در یک سیستم برای مجموعه ای از لوله ها یا لوله ها تغییر دهد.

ویژگی های کلیدی:

 • جمع و جور و همه کاره
 • مناسب برای کار با لوله های نایلونی

اتصالات مستقیم پنوماتیک

مشخصه این اتصالات داشتن یک طرف رزوه ای و دیگری با اتصال لوله است که امکان اتصال مجموعه ای از شیلنگ ها را فراهم می کند. آنها اغلب به عنوان آداپتور استفاده می شوند و در قطرها، اندازه های نخ، درجه ها و مواد مختلف فروخته می شوند.

ویژگی های کلیدی:

 • امنیت بالا
 • قابل استفاده با طیف وسیعی از سازه ها

اتصالات تی پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک T دارای مکانیزم فشاری هستند که امکان اتصال ایمن و مطمئن به پورت های رزوه ای را فراهم می کند و از نصب آسان و سریع بدون ابزار پشتیبانی می کند. کانکتورهای شاخه و کانکتورهای انتهایی در هر دو جنس موجود هستند. این اتصالات معمولاً در کاربردهای خلاء یا فشار استفاده می شوند.

ویژگی های کلیدی:

 • طراحی تمام سوراخ
 • میزان نشتی پایین

اتصالات پنوماتیک Y

این نوع اتصالات برای طیف وسیعی از کاربردها، مانند خطوط هوایی صنعتی، ابزارآلات هوا، گاراژها، روباتیک، خودروسازی، نساجی، بسته بندی، کاربردهای حمل و نقل و بسیاری موارد دیگر مناسب هستند.

ویژگی های کلیدی:

 • اتصال و قطع سریع
 • مخزن مقاوم در برابر جریان کامل و خلاء
 • کانکتورهای قطع کننده تکی ممکن است امکان کار با یک دست را فراهم کنند
 • اتصالات پنوماتیک

عملکرد اتصالات پنوماتیک

این اتصالات بسته به نوع عملکرد خاصی که انجام می‌شود، می‌توانند در نقش‌های متنوعی استفاده شوند. آنها در بسیاری از مواد بدنه مختلف مانند آلیاژ آلومینیوم، برنج، مس، PBT و آلیاژ فولاد قابل خریداری هستند.

ویژگی های کلیدی:

 • می تواند عملکردهای زیادی مانند مسدود کردن، اگزوز، تنظیم جریان، تامین و خاموش کردن را ارائه دهد
 • بسیار همه کاره

انواع اتصالات پنوماتیکی

هنگام خرید کانکتورها و آداپتورها برای این نوع سیستم، گزینه های متعددی به شما ارائه می شود که طیف گسترده ای از روش ها و سبک های مختلف مونتاژ را پوشش می دهد. برخی از رایج ترین عبارتند از:

اتصالات بادی فشاری

این نوع با در نظر گرفتن سرعت و سهولت مونتاژ/جداسازی طراحی شده است، اما آنها همچنین برای ارائه اتصال ایمن و قابل اعتماد ساخته شده اند. آنها معمولاً اتصال و قطع ارتباط کاملاً بدون ابزار بین لوله ها، لوله ها و ابزارهای مختلف را امکان پذیر می کنند. ایده آل برای اتصالاتی که اغلب نیاز به سرهم کردن دارند.

متداول ترین نوع اتصالات فشاری دارای یک حلقه یا حلقه گیر در اطراف نقطه اتصال است که از طریق آن شلنگ یا لوله می لغزد و سپس به طور خودکار لوله را گرفته و در جای خود نگه می دارد. فشار دادن کولت به پایین با دو انگشت (یا یک ابزار آزاد کننده سریع) فورا اتصالات را از لوله جدا می کند.

اتصالات فشاری را می توان از پلاستیک یا فلزات مختلف ساخت. پلاستیک ها معمولا برای سیستم های فشار پایین تر استفاده می شوند در حالی که اتصالات فلزی ممکن است در کاربردها یا محیط های با دمای بالاتر مورد نیاز باشد.

اتصالات پنوماتیک لوله به لوله

آداپتورهای لوله به لوله در قطرها، اندازه ها و مواد مختلف موجود هستند. آنها برای اتصال دو طول لوله به یکدیگر، مستقیم یا زاویه دار، استفاده می شوند و انواع مختلفی را می توان برای کار با طیف وسیعی از مواد مانند لوله نایلون، پلی اورتان یا پلی آمید انتخاب کرد.

اتصالات پنوماتیک رزوه به لوله

این نوع اتصالات شامل رزوه پیچ در لبه داخلی (ماده) یا بیرونی (نر) کانکتور است که برای جفت شدن با رزوه های منطبق در انتهای یک طول شلنگ یا مجرا اندازه گیری می شود.

اتصالاتی که با رزوه مستقیم فروخته می شوند برای ایجاد یک اتصال محکم بین قطعات در نظر گرفته شده اند، اما نه لزوما برای ایجاد یک مهر و موم هوا به خودی خود – این نوع رزوه به پوشش درزگیر اضافی یا یک لایه نوار تفلون برای استفاده در کاربردهای پنوماتیک نیاز دارد. اتصالاتی که با رزوه مخروطی فروخته می شوند به گونه ای طراحی شده اند که بدون نیاز به روکش یا نوار اضافی، هوابند باشند. این ممکن است برای محیط های کاری خاصی که درزگیرها و پوشش ها ممکن است منجر به خوردگی یا آلودگی شوند ضروری باشد.

اتصالات هوای نخ به خار

این معمولاً نوعی اتصالات فشاری است که در آن شیلنگ یا لوله برای گرفتن اولیه روی یک انتهای خاردار فشار داده می‌شود و سپس یک مهره پیچ خورده در اطراف لوله و خار محکم می‌شود تا امنیت کامل اتصال را برای استفاده در هوا فراهم کند. فشار.

اتصالات تی پنوماتیک

اتصالات مهره‌ای

گاهی اتصال شیلنگ به فیتینگ به شیوه کونیکی به همراه مهره انجام می‌شود که در سیستم‌های با فشار بالا معمولا از این نوع اتصال استفاده می‌شود. این نوع اتصالات پنوماتیک از لحاظ جنس، دسته‌های متنوعی را در بر می‌گیرد.

اتصالات مهره‌ای پلاستیکی: این نوع اتصالات پنوماتیک مهره‌ای از جنس پلاستیک تولید شده و به منظور کاهش هزینه استفاده می‌شود. در مواردی که فشار آنقدر بالا نیست که از اتصالات فلزی استفاده شود یا نیاز به اتصالی قوی‌تر و بهتر از انواع فیتینگی وجود داشته باشد، از این اتصالات استفاده می‌شود. روش اتصال به این صورت است که قسمت رزوه‌ای به تجهیز مورد نظر بسته شده و شیلنگ پنوماتیکی داخل مهره قرار گرفته و بر روی نافی اتصال به وسیلهٔ مهره محکم می‌شود.

اتصالات مهره‌ای برنجی: این نوع اتصالات مشابه اتصالات پنوماتیک مهره‌ای پلاستیکی هستند، با این تفاوت که برای آب‌بندی بیشتر از یک واسطهٔ کونیک شکل به نام فرول استفاده می‌شود، مانند اتصالات هیدرولیک. فرول می‌تواند پلاستیکی یا برنجی باشد.

اتصالات پنوماتیک به چه چیزی متصل می شوند؟

اتصالات را می توان به طیف نسبتاً گسترده ای از مجراها و انواع دستگاه ها – از جمله شیلنگ ها، لوله ها و لوله ها – در نقاط مختلف اطراف سیستم های با نیروی هوا متصل کرد. بهترین اتصالات پنوماتیکی برای کاربرد و محیط کاری مورد نظر شما تا حد زیادی به فشارهای عملیاتی که نیاز دارید سیستم در آن کار کند بستگی دارد.

با این حال، هنگام انتخاب یک نوع اتصالات خاص، مهم است که به نوع دقیق مجرای که هوای فشرده را در دو طرف اتصالات مورد نظر فشار می‌دهید نیز توجه داشته باشید. مواد مختلف دارای خواص متفاوتی هستند که اغلب بهترین انتخاب اتصالات را برای استفاده تعیین می کند.

شلنگ

شلنگ معمولاً به یک نوع لوله انعطاف پذیر گفته می شود که از چندین لایه از مواد لاستیکی یا پلاستیکی مقاوم ساخته شده است. اغلب برای تعویض در فواصل نسبتاً منظم به دلیل ساییدگی و پارگی عمومی طراحی شده است. به همین دلیل، اتصالاتی که برای استفاده با شیلنگ هوا یا شیلنگ پنوماتیک طراحی شده‌اند، ممکن است کمتر دائمی باشند یا راحت‌تر جدا شوند، به این دلیل که نسبتاً اغلب از هم جدا می‌شوند.

لوله

لوله در این زمینه معمولاً مجرای ساخته شده از مواد جامد تر، اغلب در یک لایه یا طول را نشان می دهد و به طور کلی به عنوان گزینه بهتری برای نصب یا اجرای دائمی تر دیده می شود. اتصالات لوله پنوماتیک ممکن است نسبت به انواع دیگر محکم‌تر در جای خود ثابت شوند و گاهی اوقات به‌طور خاص برای جداسازی یا جدا شدن مکرر طراحی می‌شوند. لوله معمولاً برای اتصالات با توجه به قطر داخلی آن درجه بندی یا اندازه می شود.

لوله در سیستم های پنوماتیکی اغلب چیزی شبیه به فاصله بین شیلنگ و لوله است. یک گزینه نسبتا سفت و سخت اما با درجه ای از انعطاف پذیری و با هدف نصب کمتر دائمی نسبت به اکثر مجموعه های لوله مجرای. لوله پنوماتیک معمولاً با توجه به قطر بیرونی آن برای اتصالات اندازه یا اندازه گیری می شود.

خرید اتصالات پنوماتیک

متشکرم که به ما بست سرا برای خرید اتصالات پنوماتیک مراجعه می‌کنید. بست سرا یکی از فروشگاه‌های معتبر و قابل اعتماد در زمینه فروش اتصالات پنوماتیک است. آنها محصولات با کیفیت و متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

فروش اتصالات پنوماتیک در تهران

اگر به دنبال اتصالات پنوماتیک با کیفیت در تهران هستید، لطفا با ما تماس بگیرید یا به فروشگاه ما در تهران مراجعه کنید. تیم فروش ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه خدمات به شما است.