بست فلزی شیلنگ

24 کالا

بست فلزی در محکم کردن واسطه ها یا محل اتصال دو شیء مانند شیلنگ ها یا لوله ها کاربرد بسیار دارد. بست ها انواع مختلفی دارند که بست فلزی و شیلنگ از انواع آنها هستند. بست فلزی برای صنایع بزرگ و حتی مصارف خانگی استفاده می شود و از عمده ابزار های پر استفاده است.

بست فلزی محکم کننده و انواع آن
بست فلزی در محکم سازی و نگهداری اجسام و اتصالات کاربرد فراوان دارد. یک کابل برق برای مهار شدن بر روی دیوار نیاز به بست کابل دارد. همچنین دو لوله متصل به هم، برای محکم شدن نیاز به بست مخصوص دارند. بنابراین بست ها انواع مختلف و شکل های مختلفی دارند که در ادامه بررسی میشوند.

بست فلزی شیلنگ اف اف که کاربرد های بسیاری دارد
بست چیست؟
یک نگهدارنده یا محکم کننده است که معمولا برای محکم سازی اتصالات استفاده می شود، اکثرا حلقه ای شکل هستند و در انواع مختلف تولید میشوند.
ما در فروشگاه بست سرا با فروش انواع بست ها آماده برطرف کردن هر گونه نیاز شما در این حوزه نیز هستیم

انواع بست
بست های محکم کننده یا نگهدارنده انواع مختلفی دارند که در ادامه فقط آنها را نام خواهیم برد:

بست فلزی
بست براکتی
بست کابل
بست لوله
بست فلزی عایق دار
بست ابتدایی
بست های اسپید
بست صلب
بست انعطاف پذیر
بست لوله پایه دار و بدون پایه
بست لوله دسته دار
بست یک طرفه و دو طرفه
بست چنگالی
بست شیلنگ
بست شیلنگ بنزین
بست آچاری

و…

بست فلزی چیست؟
از دیگر انواع بست ها، بست فلزی است که در زمینه های مختلف کاربرد و استفاده دارد. این بست دو یا چند جسم یا شیء را به هم محکم میکند، و باعث عدم به وجود آمدن لرزش یا جابه‌جایی میان آنها می شود. بست فلزی با توجه به استحکام بالا نسبت به بست های پلاستیکی کاربرد بیشتری دارد. این نوع بست را شما میتوانید در جنس ها مختلف مانند: آهن، آلومینیوم، ورق گالوانیزه، و… تهیه کنید.
برای مثال، از بست فلزی که با استیل ضد زنگ تولید شده باشد، در مصارفی که با آب و رطوبت همراه باشد استفاده می شود.
بست‍های فلزی معمولا دارای استحکام و مقاومت بسیار است، و در جنس های زیر تولید می شود:

مس
استیل ضد زنگ
آهن
آلومینیوم
ورق گالوانیزه
و..

کاربردهای بست فلزی
بست فلزی در زمینه های مختلف استفاده می شود که در ادامه یک مثال برای شما داده خواهد شد.
برای مثال، یک کشاورز برای آبیاری زمین خود نیاز به یک لوله با متراژ بالا دارد که آب را منتقل کند، اما او برای داشتن همچین لوله ای ناچار به اتصال دو قطعه لوله کوتاه است. بنابراین توسط واسطه های مخصوص، ابتدا و انتهای دو لوله را به هم متصل میکند، اما برای محکم و ثابت نگه داشتن آن در برابر فشار آب باید از بست فلزی استفاده کند تا این دو لوله را به هم متصل کند.
بنابراین بست های فلزی علاوه بر استفاده در صنایع، در مصارف روزمره و عادی مردم نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

بست شیلنگ (hose clamp)
علاوه بر بست هایی که برای اتصال کابل ها و سیم ها به دیوار استفاده می شد، یا بست هایی که برای اتصال داربست ها و تخته مورد استفاده قرار میگرفت، بست شیلنگ نیز وجود دارد که برای اتصال و محکم سازی شیلنگ ها مورد استفاده قرار میگیرد.
برای شیلنگ ها اکثرا از بست های فلزی استفاده میشود که با توجه به استحکام و مقاومت بیشتر جنس فلز، مورد استفاده قرار میگیرد.
بست شیلنگ میتواند در اتصال شیلنگ بخاری منزل به لوله گاز، یا شیلنگ های استفاده شده در خودرو مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در اتصالات بزرگ شیلنگ ها در پتروشیمی ها و کارخانه ها استفاده وسیعی از بست شیلنگ در سایز بزرگ وجود دارد که اغلب از نوع فلزی هستند.
باید در برابر شرایط آب و هوایی و زنگ زدگی مقاوم باشد و مدت طولانی را دوام بیاورد.

بست شیلنگ ابزاری جهت ایمنی
برند های موجود در بست فلزی شیلنگ در ایران

بست فلزی ترک
بست فلزی اف اف
بست فلزی وای وای
بست فلزی بیکو
بست فلزی راده
و بسیار از برند های دیگر