در حال نمایش 6 نتیجه

لوله مسی شاخه

لوله مسی شاخه ای یکی از انواع لوله هایی است که از جنس مس جهت مصارف گوناگون ساخته می شوند. لوله های مسی به دلیل دارا بودن خواص و مزایای بی نظیری که دارند، گزینه بسیار مناسبی برای مصارف ساختمانی و تاسیساتی هستند. استفاده از لوله های مسی از گذشته رواج داشته ولی امروزه با شناسایی مزایای بی پایان آن ها، میزان به کار گیری لوله های مسی چندین برابر شده است. به طوری که میزان تولید لوله های مسی در حال افزایش بوده و نیز بازیافت لوله های مسی جهت تولید لوله های جدید همچنان ادامه دارد. در ادامه تعریف لوله مسی، لوله مسی شاخه، کاربردها و مزایای آن را برای شما عزیزان ارائه می نماییم.

معرفی کلی لوله مسی

لوله مسی یکی از انواع لوله تولید شده از عناصر موجود در کره زمین است. در ساختار این لوله ها عنصر مس بکار گرفته شده و دارای محدوده سختی بالایی هستند. میزان سختی در انواع مختلف لوله های مسی متفاوت بوده و بر اساس میزان سختی به دو دسته لوله مسی نرم و لوله مسی سخت تقسیم می شوند.

انواع لوله مسی بر اساس کاربرد

لوله های مسی بر اساس نوع کاربردی که در صنعت و تاسیسات دارند، به ۴ دسته زیر تقسیم می گردند:

لوله مسی شاخه

که گزینه بسیار مناسبی برای هدایت الکتریکی هستند. از لوله های مسی شاخه ای در تهویه مطبوع، صنایع برودتی، بهداشتی و الکتریکی استفاده می شود.

لوله مسی کلاف

نوع دیگری از انواع لوله های مسی است که دارای جنسی نرم بوده و در سیستم های لوله کشی و دستگاه های سرمایشی و گرمایشی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله مسی کویل

انتخابی مناسب و هوشمندانه برای کاربرد در مبدل های حرارتی و خطوط انبوه سیستم های حرارتی و برودتی است.

لوله مسی مویی

در بین خروجی فیلتر و ورودی اپراتور قرار می گیرد.

قیمت لوله مسی شاخه

قیمت انواع لوله مسی شاخه به عوامل زیادی بستگی دارد که برخی از آن موارد زیر می باشد

قیمت جهانی مس

قیمت جهانی مسی یکی از مهمترین عوامل قیمت بر روی لوله مسی می باشد.

قیمت ارز

از دیگر عوامل مهم در قیمت تمام شده مس در ایران قیمت ارز می باشد و نواسانات آن به شدت بر قیمت تمام شده آن تاثیر می گذارد

سایز لوله مسی

سایز لوله مسی می تواند بر قیمت نهایی آن تاثیر گذار باشد به طور معمول هر چقدر ضخامت لوله مسی بیشتر باشد قیمت نهایی آن نیز بیشتر می شود.

برند محصول

برند لوله مسی در ایران زیاد بر روی قیمت محصول تاثیر نمی گذار ولی به طور معمول برند مهر اصل مقدار کمی نسبت به دیگر رقبای خود گرانتر می باشد

لوله مسی شاخه یا Straight Copper pipe

لوله مسی شاخه یکی از انواع لوله های مسی است که به طور گسترده تولید و نیز بازیافت می گردد. این نوع از لوله های مسی دارای سطح داخلی صاف است که با خاصیت ضد میکروبی فلز مس، موجب می‌شود این نوع لوله فاقد آلودگی باشد. لوله مسی شاخه دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل خوردگی است. مجموعه موارد فوق موجب شده تا این لوله ها به طور ویژه در تاسیسات بیمارستان ها به کار گرفته شوند. به علاوه این لوله ها در سیستم های سرمایشی مانند سردخانه و یخچال، لوله کشی گاز، لوله کشی آب کشاورزی و تاسیسات مطبوع بکار گرفته می شوند.

مزایای لوله های مسی شاخه ای

 • اتصال خوب و مناسب برترین ویژگی این نوع از لوله است.
 • رسانایی حرارتی بالا و مناسب
 • مقاومت بسیار در مقابل خوردگی
 • ضد میکروب بودن لوله مس شاخه
 • قدرت شکل پذیری بالا
 • استحکام بسیار

انواع لوله مسی شاخه

لوله مسی شاخه ای بر اساس ضخامت به سه گروه تقسیم می شوند:

 • لوله مسی شاخه نوع K ضخیم ترین لوله مسی تولید شده است.
 • لوله مسی شاخه M نازک ترین لوله موجود می باشد.
 • لوله مسی شاخه ای Lدارای ضخامتی مابین نوع K و نوع M است.

نکات فنی مهم

 • سطح داخلی تمام لوله های مسی شاخه ای دارای کم ترین براده یا چربی هستند. این ویژگی سبب می شود تا انتقال سیال به راحتی انجام شده و به طور کامل به اتمام برسد.
 • مقاومت به خوردگی این لوله ها بسیار بالا است.
 • دارای حداکثر میزان هدایت الکتریکی هستند.
 • سطح خارجی لوله مسی شاخه فاقد خراش و روزنه بوده و طول لوله استاندارد است.
 • به طور معمول این لوله ها به طول ۶ متر تولید می شوند و جهت فروش روانه بازار می گردند. انتخاب انواع لوله مسی بر اساس کاربرد، استانداردها و اتصالات صورت می گیرد.

بهترین قیمت لوله مسی شاخه ای برای پروژه‌های شما

در هنگامی که به دنبال لوله‌های مسی شاخه ای با بهترین قیمت برای پروژه‌های ساختمانی خود هستید، مهمترین عاملی که باید در نظر داشته باشید، قیمت مناسب و کیفیت بالا است. این مسئله نه تنها تأثیری در هزینه پروژه شما خواهد داشت بلکه به پایداری و عمر مفید سازه‌های شما نیز اهمیت خواهد داشت.

انتخاب با دقت: لوله مسی شاخه ای با بهترین قیمت

در بست سرا، انواع مختلفی از لوله‌های مسی شاخه ای عرضه می‌شود. اما برای اطمینان از انتخاب صحیح، بهتر است به برخی عوامل کلیدی توجه کنید. در این مقاله، به بررسی این عوامل و انتخاب بهترین قیمت لوله مسی شاخه ای برای پروژه‌های شما می‌پردازیم.

1. مقایسه قیمت‌ها

قیمت لوله مسی شاخه ای در بازار ممکن است متغیر باشد. برای یافتن بهترین قیمت، مقایسه دقیق بین برندها مختلف امری ضروری است. بهتر است تعدادی از برند های اصلی را مقایسه کرده و به دنبال محصول مورد نظر بگردید.

2. کیفیت مواد اولیه

هر چه مواد اولیه لوله مسی شاخه ای با کیفیت‌تر باشند، عمر مفید آن افزایش خواهد یافت. بنابراین، حتماً از تأمین‌کنندگانی که از مواد با کیفیت برای تولید لوله‌ها استفاده می‌کنند، خرید کنید.

3. مشاوره فنی

همیشه بهتر است قبل از خرید، با متخصصان فنی مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند شما را در انتخاب بهترین لوله مسی شاخه ای با توجه به نیازهای پروژه‌تان هدایت کنند.

4. ارائه خدمات پس از فروش

ما در بست سرا خدمات پس از فروش عالی ارائه می‌دهیم، معمولاً نشان‌دهنده کیفیت محصولات خود هستند. این امر به شما اطمینان می‌دهد که در صورت نیاز به هر گونه تعمیر یا خدمات دیگر، به شما کمک خواهیم کرد.

نتیجه‌گیری

با دقت به این عوامل و انجام مقایسه‌های لازم، شما می‌توانید بهترین قیمت لوله مسی شاخه ای را برای پروژه‌های خود انتخاب کنید. این تصمیم نه تنها به صرفه‌ترین گزینه را برای شما فراهم می‌کند بلکه از کیفیت بالای ساختمان‌هایتان نیز تضمین می‌کند.