در حال نمایش یک نتیجه

نوار چسب برق (لنت برق)

نوار چسب برق (لنت برق) عمدتاً به دلایل ایمنی برای محافظت، عایق کاری و محافظت از طیف گسترده ای از سیم ها و کابل هایی که جریان الکتریسیته را هدایت می کنند، استفاده می شود. به عنوان عایق حرارتی یا نوار عایق نیز شناخته می شود که در محیط های حرفه ای و خانگی کاربرد فراوانی دارد. نوار عایق در اندازه ها و طول های مختلف برای کاربردهای مختلف موجود است. برای اطمینان از خواص عایق بهینه و کدگذاری رنگ دقیق کابل ها و سیم های مختلف، در مواد و رنگ های زیادی موجود است.

نوار چسب برق

نوار چسب برق یکی از پر مصرفترین اقلام در برق کشی ساختمان می باشد

آیا نوار چسب برق (لنت برق) ضد آب است؟

پاسخ کوتاه به این سوال این است که نوار الکتریکی ضد آب نیست. اگرچه انعطاف پذیر و الاستیک است، به این معنی که به راحتی می توان آن را در اطراف تجهیزاتی مانند شیلنگ ها محکم کرد، اما خود نوار ضد آب نیست. نوار الکتریکی ضد آب امکان پذیر یا کاربردی نیست زیرا چسب می تواند در صورت خیس شدن خواص خود را از دست بدهد و واشر تحت فشار شکل خود را حفظ نمی کند. در عوض، بیشتر انواع نوارهای الکتریکی دارای سطحی از مقاومت در برابر هوا و آب هستند. این به نوار اجازه می دهد تا با مقدار کمی رطوبت کار کند، اما نه با مقادیر بیشتر مایع. همیشه باید اهمیت دور نگه داشتن کابل ها و وسایل الکتریکی را از آب و مایعات به خاطر داشته باشید. آب به عنوان یک هادی برای جریان الکتریسیته عمل می کند و می تواند فوق العاده خطرناک باشد. همیشه باید دستورالعمل های ایمنی مناسب را دنبال کنید.

مقایسه نوار چسب برق (لنت برق) با نوار چسب معمولی

هنگام برخورد با مدارهای الکتریکی، شناخت و درک تفاوت های کلیدی بین نوار چسب برق (لنت برق) و نوار چسب بسیار مهم است. برخی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید به تفصیل در زیر آمده است: نوار داکت یک نوار چسب هیبریدی حساس به فشار است که به طور گسترده ای در دسترس است که از یک لایه پشتی پارچه ای ساخته شده است که معمولاً با یک لایه نازک پلی اتیلن یا پلاستیک انعطاف پذیر مشابه پوشانده شده است. نوار چسب برای ارائه یک لایه چسب انعطاف پذیر طراحی شده است که چسبندگی مناسبی را به طیف وسیعی از مواد ایجاد می کند. اگرچه از نظر فنی در شرایط سخت تر ضد آب نیست، اما سطوح خاصی از مقاومت در برابر رطوبت را فراهم می کند.

نوار چسب

در حالی که از نظر فنی محافظت کمی بیشتر در برابر سیم های در معرض دید نسبت به عدم پوشش ایجاد می کند، نوار مجرای یک ماده عایق الکتریکی نیست و برای محافظت مناسب در برابر جریان برق کاملاً مناسب نیست. نوار چسب اگر اجازه داده شود به میزان قابل توجهی گرم شود قابل اشتعال است. نوار داکت دوام خاصی ندارد و در شرایط نامطلوب در مقایسه با اکثر نوارهای برقی تخصصی نسبتاً سریع تخریب می شود (از قضا، بنابراین برای کانال کشی مناسب نیستند).

معمولاً از مواد وینیل یا پی وی سی انعطاف پذیر ساخته می شود که برای عایق بهتر در برابر جریان طراحی شده است. در حالی که تمام نوارها در محیط‌های به‌خصوص خشن سرانجام می‌لغزند یا از کار می‌افتند، نوار عایق الکتریکی مناسب در درازمدت در برابر شرایط نامساعد جوی، تغییر دما، رطوبت و خوردگی شیمیایی عملکرد بسیار بهتری دارد.