آیا میدانید بهترین سرباطری چه ویژگی هایی دارد ؟

سر باطری

آیا میدانید بهترین سرباطری چه ویژگی هایی دارد ؟

 خرید سرباطری مناسب نیاز به رعایت مجموعه نکات مهمی داشته و اگاهی داشتن از آن ها به شما کمک می کند تا به روش بهتری به محصولات موردنیاز خود دست یابید. امروزه برندهای مختلفی در راستای تولید و عرضه قطعات خودرو فعالیت دارند که هر کدام خدمات متمایزی را برایتان درنظر گرفته اند. شما با توجه به نوع نیاز خود می توانید کالاهای موردنیاز خود را از طریق نمایندگی های معتبر مربوط به این برندها تهیه نموده و مورد استفاده قرار دهید. سرباطری از جمله قطعات مهم مربوط به باطری هر خودرو به شمار می رود که تعویض آن در صورت هرگونه خرابی ضروری بوده و لازم است در این زمینه دقت بالایی را به کار گرفت. در ادامه به بررسی ویژگی های بارز هر سرباطری خواهیم پرداخت.

 

فروش انواع سرباطری در فرشگاه اینترنتی بست سرا

 

باطری خودرو چیست ؟

قبل از پرداختن به مسئله باطری باید اشاره ای نیز به باطری خودرو داشته باشیم زیرا به عنوان یک منبع قوی برای تولید جریان های الکتریسته شناخته می شود. این منبع می تواند تمامی انرژی لازم برای مصذف کننده را تولید نموده و سبب روشن شدن خودرو شود. هر باطری دارای قطعات مختلفی بوده که سرباطری نیز جزئی از این قطعات به شمار می رود.

 

باطری خودروبهترین نوع سرباطری خودرو

نمونه های مختلفی از سرباطری ها را می توان در سطح بازار مشاهده نمود که هر کدام جنس و ویژگی های خاص خود را دارند. در این بخش قصد داریم تا به معرفی بهترین نمونه های سرباطری خودرو پرداخته و به این طریق به شما کمک کنیم تا خرید بهتری را تجربه کنید. از بهترین نوع این محصولات می توان به سرباطری های سربی اشاره نمود که هم اکنون نیز در بازار نیز بسیار رواج یافته اند وآن ها را به راحتی می توان از نمایندگی های فروش لوازم یدکی خودرو  تهیه نموده و مورد استفاده قرار داد.

 

ویژگی های سرباطری سربی

همان گونه که بیان نمودیم سرباطری های سربی از بهترین های حال حاضر در بازار می باشند. این سرباطری ها ویژگی های بارزی دارندکه شامل موارد زیر می شود.

 

 • استحکام بالا
 • نرمی بسیار برای چسبیدن ساده تر به قطب های مربوط به باطری
 • میزان سرخوردگی کمتر نسبت به دیگر سرباطری ها

ممکن است با خود بگویید که سرباطری های سربی رسانایی کمتری دارند اما باید بدانید این سرباطری ها به دلیل ویژگی های فوق العاده عالی که دارند بیشتر موردپسند خودروسازان می باشند.

 

سرباطری دیجیتان
سر باطری دیجیتال نسل جدید سرباطری ها

 

اصول انتخاب درست سرباطری خودرو

امروزه تنوع بسیار بالایی از سرباطری ها را می توان مشاهده نمود بنابراین به دلیل تفاوت های ساختاری که وجود دارد لازم است در انتخاب این قطعه نکات مهمی را رعایت کنید. از مهم ترین نکات این امر می توان به موارد زیر اشاره نمود که اهمیت خاص خود را دارند.

 

 • سرباطری انتخابی شما باید به اندازی لازم مستحکم بوده و بتواند در برابر عوامل مختلف از خود مقاومت بالایی را نشان دهد
 • لازم است حین سفت نمودن به طور کامل روی هر دو قطب باطری قرار گرفته و از آن جدا نگردد
 • تمامی اتصالات و پیچ های مربوط به آن کیفیت بالایی داشته و بتوانند پاسخگوی نیزهای شما باشند
 • باطری هایی که دارای سرپوش هستند مناسب تر می باشند
 • باطری ها باید به صورت سریع باز و بست بشوند تا در صورت اتصالی سریعاً برق را قطع کرد، مثل سرباطری اهرمی

 

اهمیت تعویض صحیح سرباطری خودرو

حال که با تمام ویژگی های یک سرباطری مناسب آشنا شدید لازم است بگوییم تعویض این قطعه نیازمند یادگیری بوده و از جمله مسائلی به شمار می رود که هر راننده لازم است درباره آن به اطلاعات لازم دست یابد. لازم است بدانید بست های مربوط به باطری وظیفه برقرار نمودن جریان های الکتریکی را بر عهده دارند و زمانی که دچار خرابی شوند ممکن است شما را با مشکلات و خطرات متعددی مواجه سازند. انجام بررسی های مرتب و اطمینان از عدم شل شدن این بست ها می تواند به شما کمک کند تا شرایط نرمالی را برای خود رقم بزنید.

حال ممکن است با خود بپرسید به شکل می توان کاملا صحیح این بست ها تعویض نمود ؟ برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم نصب باطری ماشین و یادگیری آن می تواند به تمامی رانندگان کمک کند تا در صورت خرابی خود به راحتی باطری را تعویض نموده و دیگر نیازی به تعمیرکار نداشته باشند اما باید بدانید نصب صحیح باطری در مرحله اول نیاز به تعویض و نصب درست سرباطری دارد پس بهتر است این نکته را کاملا رعایت کنید.

 

نحوه ی تعویض سرباطری خودرو

در گام اول باید بدانید باز و بسته کردن بست ها باید بدون ایجاد تماس با بدنه صورت پذیرد زیرا سبب بروز جرقه شده و در ادامه خطرات بسیاری برایتان به همراه دارد. توصیه داریم برای جداسازی باطری ابتدا قطب منفی را جدا کنید تا به طور کامل جریانات برق باطری را از بین ببرید. این امر سبب می گردد تا دیگر   جرقه ای رخ ندهد. زمانی که قصد دارید تا باطری را ببندید باید ابتدا قطب مثبت آن را وصل کنید تا مجددا از بروز جرقه و ترکیدن باطری خودرو جلوگیری شود.

از دیگر نکاتی که برای تعویض سرباطری لازم است در نظر بگیرید باید به کامل باز نمودن پیچ های مربوط به سرباطری اشاره نمود زیرا آزاد سازی این قطعه به طور صحیح اهمیت بالایی دارد. توصیه داریم برای جلوگیری از بروز هرگونه سولفاته شدن سرباطری این قطعه را درون روغن و گریس قرار داده و به این شکل از آن مراقبت کنید.

 

7لوازم لازم برای تعویض نمودن سرباطری

تعویض سرباطری نیاز به وسایل خاصی دارد که در این بخش به آن ها اشاره می نماییم. این ابزار به شرح زیر می باشند.

 

 • ست آچار- سوکت
 • ابزار بلند کننده طول آچار
 • عینک محافظ
 • مسواک کهنه
 • ظرف کوچک
 • جوش شیرین
 • دستکش کار عایق شده
 • آب
 • بست کمربندی برای بستن کابل ها

 

سخن آخر

امروزه نمایندگی های بسیاری در راستای عرضه و فروش باطری و سرباطری فعالیت دارند اما باید بدانید انتخاب درست این نمایندگی ها اهمیت بالایی داشته و باید در این زمینه دقت عمل بالایی را به کار گیرید. اعتبار و بهره مندی از قطعات یدکی باکیفیت از مهم ترین خدماتی به شمار می روند که لازم است این نمایندگی ها به مشتریان خود ارائه داده و به این صورت به ان ها کمک کنند تا بهترین ها را برای خود رقم زنند.