شیلنگ

راهنمای خرید بهترین شیلنگ اب

راهنمای خرید بهترین شیلنگ اب

(راهنمای خرید بهترین شیلنگ اب) شیلنگ یک لوله تو خالی منعطف است که از آن برای  رساندن جریان آب از جایی به جایی دیگر استفاده می شود. با این که تفاوت های زیادی میان شلنگ و لوله وجود دارد اما به شیلنگ لوله هم می گویند. شلنگ حالتی منطف و نرم دارد اما لوله بسیار محکم و مقاوم است. شیلنگ دارای شکل استوانه ای بوده و سطح مقطعی روی آن نیز دایره ای است. هنگام طراحی و ساختن یک شیلنگ، مواردی اعم از کارکرد، فشار،وزن ،سازگاری شیمیایی و طول آن نقش مهمی دارد.

جنس شیلنگ ها از پلی اورتان پلی اتلین و لاستیک است و یا در برخی از آن از ترکیب این  مواد ها استفاده می شود.و طبق استاندارد های محیط زیستی و فشار لازمه ساخته می شود‌‌.در حال حاضر اکثر شیلنگ ها را از ترکیب پلی اتلین و LPDE  و اکثر LLPDE  آن می سازند. حتی امکان دارد شیلنگ ها را با موادی مثل تفلون، فولاد و یا سایر فلزات بسازند.ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های  انواع شیلنگ ها را برای شما بیان کنیم. تا  اگر شما قصد خرید شیلنگ را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید با آگاهی های لازم خریدی درست و با اطمینان را تجربه کنید.

فروش خارق العاده انواع شیلنگ آب

کاربرد شیلنگ در زندگی روزمره

طی چند سال اخیر شیلنگ ها در انواع  و مدل های مختلف توانسته اند در کار های بسیار زیادی به انسان کمک کنند  و خیلی از کار ها را برای انسان راحت کردند. یکی از پر کاربردترین شیلنگ ها، شیلنگ های pvc   یا همان شیلنگ های آب  هستند که جنس ژله ای مانندی دارند. شیلنگ های ژله ای برای آبیاری  نهال ها، گیاهان، باغچه و یا حتی باغ های بزرگ بسیار کاربردی هستند.

مواد اولیه ی ساخت شیلنگ آب

امروزه در اکثر صنایع ، برای ساخت وسیله ها از پلاستیک استفاده می گردد. خوده پلاستیک نیز از پلیمر ساخته شده است. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از پلاستیک برای ساخت وسیله، فرآیند پذیر بودن آن است. زمانی که انسان ها به کاربردی بودن پلیمر ها و پلاستیک ها پی بردند و از آن جایی که پلاستیک و پلمیر در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند تصمیم گرفتند که از آن را در صنعت جایگزین فلز کنند. به همین منظور برای فاضلاب ها، لوله های پی وی سی  و جهت آبیاری درختان و انتقال آب از لوله های پلی اتیلنی استفاده کردند.

انواع شیلنگ ها

شلنگ آب پلاستیکی نخ دار :  یکی از نمونه های شیلنگ ، شیلنگ های پلاستیکی مخصوص آب هستند‌، این نوع شیلنگ ها برای جا به جایی آب و یا مایعات دیگر از جایی به جای دیگر کاربرد دارند. و به دلیل دارا بودن خاصیت فیزیکی و شیمیایی مخصوص خود توانسته اند در زمینه های مختلف زیادی مفید باشند. این نوع شیلنگ از پلی اتلین ساخته شده است و با استفاده از الیاف نخ مقاوم  گردیده و آب و یا مواد شبیه به آب را به مقصد مورد نظر انتقال می دهند.

راهنمای خرید بهترین شیلنگ اب

 

روند تولید محصول و مواد اولیه شیلنگ آب به این صورت است :

اختلاط: در دوبخش مواد پلاستیکی باهم مخلوط می شوند، در وهله ی اول مواد افزودنی به مواد اولیه اضافه می گردد و باهم کاملا مخلوط می شوند. سپس مواد تقویتی  به آن‌ اضافه شده و به کمک یک آسیاب غلتکی عمل اختلاط صورت می گیرد .

اکستروژن لایه ی اول : ماده ای که از مرحله قبلی درست شده است از سیلندری با مارپیچ اکسترودر رد می شود و به کمک المنت های برقی افزایش دما در آن صورت می گیرد و لایه ی اول شیلنگ ساخته می شود.

پیچنده الیاف تقویت کننده: در این مرحله از ساخت شیلنگ ،به کمک ماشین بافنده ی الیاف دور لایه ی اولیه ی شیلنگ الیاف تقویتی  پیچیده می شود.

اکستروژن لایه ی دوم: زمانی که لایه ی تقویتی به دور لایه ی اول پیچیده شد .جهت تغذیه وارد اکسترودر دوم می گردد. و هنگام خروج از آن شکل پذیری لایه ی دوم نیز صورت می گیرد.

رول پیچی : هنگامی که شیلنگ کاملا آماده شد بعد از این که کاملا شسته شد و از واحد کشنده رد شد و بسته بندی آن توسط دستگاه جمع کننده صورت گرفت  و با رسیدن به متراژ تعیین شده ، شیلنگ بریده شد  رول شیلنگ عوض می شود.

فروش فوق العاده شیلنگ یاسا

شیلنگ های صنعتی شیلنگ های خاص

این نوع از شیلنگ ها نیز دارای مدل های متفاوتی هستند و بسته به نوع کاربردی که دارند دارای طراحی های مختلفی هستند. شیلنگ های صنعتی اکثراً برای جا به جایی مواد شیمیایی ، روغن ها، مواد خورنده شیمیایی و پتروشیمی مانند اسید ها، نمک ها و باز ها و…استفاده می شوند. این نوع شیلنگ ها در مقابل شیلنگ های آب مقاومت بیشتری در مقابل گرما دارند. در ساخت این نوع شیلنگ ها از لایه های مختلفی از pvc   محکم و فلز به کار رفته است.

شیلنگ های خاص به شیلنگ هایی گفته می شود که برای جا با جایی هرچیزی کاربرد ندارد و فقط برای جا به جا کردن مواد خیلی سنگین استفاده می شود. یکی از بیشترین کاربرد آن ها جا به جایی موادی مثل ملات سیمان ، در پروژه های ساخت و ساز گسترده  می باشد.

دهانه ی شیلنگ های خاص بسیار بزرگ است و هنگام استفاده آن را از ارتفاع زیادی در حالت معلق قرار می دهند. موادی که  قرار است از داخل این شیلنگ رد شود باید ژله ای ماننده بوده تا به دیواره ی شیلنگ بچسبد. هم چنین باید دیواره های داخل شیلنگ بسیار مقاوم بوده تا بتواند  ظرفیت نگه داری مواد چسبیده به خود را داشته باشد.

ویژگی های یک شیلنگ خوب

مقاومت در برابر خوردگی :  اکثر شیلنگ ها در برابر در مقابل عبور جریان الکتریکی مقاوم بوده و به صورت یک عایق عمل می کنند. اما لوله های pvc  یا همان پولیکا،  دارای مقاومت بالایی در برابر عوامل شیمیایی هستند.اما شیلنگ ها چنین مقاومتی ندارند.

مقاومت در برابر سوختن : لوله های  pvc  در مقابل حرارت های خشک مثل آتش دارای مقاومت بالایی هستند و تقریبا احتمال آتش سوزی در آن ها صفر است. اما شیلنگ های در برابر حرارت مقاومتی ندارند و خیلی منفعل هستند و ممکن است خیلی زود آتش بگیرند‌.

 

1 نظر در “راهنمای خرید بهترین شیلنگ اب

  1. رسول بیابانی گفت:

    توضیحات بسیار جامعی راجع به شیلنگ آب بیان کردید.
    سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *